ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ |00a0e3 (938)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ |00a0e3

oreibatikisynanthsh16iouniouΣτις 16 – 17 και 18 Ιουνίου θα πραγματοποιηθεί η 34η Βορειοελλαδική Ορειβατική Συνάντηση στο Στρατωνικό όρος.

dinamikoronias2Ο δήμος Λαγκαδά διοργάνωσε για δεύτερη φορά βράβευση των διακεκριμένων αθλητών από όλα τα αθλητικά σωματεία του δήμου.

paok1Χθες και μέσα σε κλίμα χαράς και δημιουργίας ,επεγράφη η σημαντική συνεργασία ανάμεσα στην οικογένεια του ΠΑΟΚ Σταυρού και του γνωστού παλαίμαχου ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ κ Δημήτρη Μήτογλου .

pezoporiabaliakalta2Πεζοπορία: Βόρεια Πίνδος (Βάλια Κάλντα) 2.3.4/06/2017
Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή 2.3.4/06/2017
Α’ γκρουπ: Διάσχιση, Σάββατο 3/6/2017: Βάλια Κάλντα - Αρκουδόρεμα- Πυρήνας – Λίμνες Φλέγγα.

banner 3219Στις 14 Μαΐου πραγματοποιήθηκε στην Βέροια το Κύπελλο Καράτε Εγχρώμων και Μαυρων ζωνών Βορείου Ελλάδος. Ο Αθλητικός Σύλλογος Καράτε «Αριστοτέλης» Ασπροβάλτας συμμετείχε με 10 αθλητές οι οποίοι αποκόμισαν επάξια συνολικά 15 μετάλλια. Αξίζει ένα μεγάλο «εύγε» στους αθλητές

10390479 882704598476401 1902980561783326495 nΟ Φ.Ο.Σ. Σταυρού σας προσκαλεί στην 34η Βορειοελλαδική Συνάντηση Ορειβατικών Συλλόγων, η

οποία θα γίνει στις 16-17-18 Ιουνίου 2017 στην θερινή Κατασκήνωση στο Σταυρό Θεσσαλονίκης.

aeagiosgeorgios1

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΕΙΧΑΜΕ ΑΥΛΑΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 

ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΜΠΑΡΑΖ ΣΤΗΝ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΠΟΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ:

 

(30η αγωνιστική)

 

 

ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ 7 2 ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ
ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2 1 ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ 0 3 ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ
ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ 1 1 ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ
ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ 1 1 ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ 0 5 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ 1 3 ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ 3 0

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

 
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός   εκτός  
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ  69 0 83-35  21-6-3  49-21  11-3-1  34-14  10-3-2 
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ  68 0 76-26  20-8-2  39-8  11-4-0  37-18  9-4-2 
ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ  58 0 69-36  17-7-6  33-11  9-4-2  36-25  8-3-4 
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ  55 0 65-41  17-4-9  38-19  10-1-4  27-22  7-3-5 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ  55 0 48-28  16-7-7  29-16  9-2-4  19-12  7-5-3 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  54 0 67-35  16-6-8  31-15  8-5-2  36-20  8-1-6 
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ  52 0 58-35  15-7-8  33-16  9-3-3  25-19  6-4-5 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ  44 0 50-60  13-5-12  29-30  7-2-6  21-30  6-3-6 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  42 0 44-41  12-6-12  27-18  8-3-4  17-23  4-3-8 
ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ  39 0 56-49  11-6-13  33-20  8-3-4  23-29  3-3-9 
ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ  39 0 46-57  12-3-15  27-24  8-1-6  19-33  4-2-9 
ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ  33 0 44-65  10-3-17  22-21  6-2-7  22-44  4-1-10 
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ  29 0 43-68  7-8-15  27-29  6-4-5  16-39  1-4-10 
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ  27 0 44-67  8-3-19  27-30  6-2-7  17-37  2-1-12 
ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  15 0 32-94  4-3-23  15-43  2-2-11  17-51  2-1-12 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ  -2 -2 4-92  0-0-30  3-46  0-0-15  1-46  0-0-15 

B΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5ος ΟΜΙΛΟΣ
(1η φάση Play-Off )
Διγενής Κρυονερίου – ΠΑΟΚ Ανοιξιάς 3-3 (3-4 στα πέναλτι)
Φοίνικας Σχολαρίου – Δάφνη Ευαγγελισμού 3-1
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ
(τελικός Play-Out)
Βρασίδας Βρασνών – Μ.Αλέξ. Νέας Απολλωνίας 3-0 Α.α
 
(Άγγελος Καραϊσαρίδης)
Πληροφορίες από το www.epsm.gr

souglianiSouglianiTrail, Race, Kids 2017: Μεταγωνιστικό Δελτίο Τύπου της διοργάνωσης !

Σάββατο πρωί, 22/4/2017. Ακούγεται το ξυπνητήρι στις 07:30πμ. για να σηκωθεί για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ο Τεχνικός Διευθυντής του αγώνα και αθλητής του Φ.Ο.Σ. Σταυρού (Γιάννης Αγκοτάκης), μια μέρα πριν τον αγώνα, για να κάνει τον τελευταίο έλεγχο στη διαδρομή που θα ακολουθήσουν οι

berasitexniki

 

Καλημέρα φίλες και φίλοι μου

Το ερχόμενο σαββατοκύριακο που ακολουθεί έχουμε την αυλαία του πρωταθλήματος της Ά κατηγορίας στον ΄4 όμιλο καθώς επίσης και αγώνες κατάταξης στην Β΄κατηγορία στον 5΄όμιλο.
ΕΣΚΕΔΟ

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 30.04.2017

 

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (30η αγωνιστική)

 

Αρης Καβαλαρίου - Αρης Ξηροποτάμου

Γήπεδο: Καβαλαρίου - ώρα: 17.00

 

ΑΕ Αγ.Γεωργίου - ΠΑΟΚ Σταυρού

Γήπεδο: Ασπροβάλτας - ώρα: 17.00

 

ΠΑΟ Δορκάδας - Θύελλα Περιστερώνα

Γήπεδο: Ευκαρπίας - ώρα: 17.00

 

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(Play-Off - 1η αγωνιστική)

------------------------------------------------------

Διγενής Κρυονερίου - ΠΑΟΚ Ανοιξιάς

Γήπεδο: Κρυονερίου - ώρα: 16.30

 

Φοίνικας Σχολαρίου - Δάφνη Ευαγγελισμού

Γήπεδο: Σχολαρίου (Λαγκαδά) - ώρα: 16.30

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(Play-Out - 1η αγωνιστική)

------------------------------------------------------

Βρασίδας Βρασνών - Μ.Αλέξ. Νέας Απολλωνίας

Γήπεδο: Βρασνών - ώρα: 16.30

 

 

Ευχόμαστε ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σ΄όλες τις ομάδες του Δήμου μας

Άγγελος Καραϊσαρίδης (Πηγή από το www.epsm.gr)

vrasidasomadaa

Καλημέρα φίλες και φίλοι μου και καλή μας Εβδομάδα.

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε είχαμε συγκλονιστικές αναμετρήσεις στο Πρωτάθλημα της Ά Κατηγορίας του 4΄Ομίλου

καθώς επίσης και την αυλαία του Πρωταθλήματος της Β΄Κατηγορίας του 5΄Ομίλου.

Αναλυτικά είχαμε:

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

 

(29η αγωνιστική)

 

 

ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 1 3 ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ 3 0 ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ 2 0 ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ 2 2 ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ 6 0 ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ 3 0 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ 0 0 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 1 2 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός   εκτός  
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΟΛΧΙΚΟΥ  66 0 78-35  20-6-3  49-21  11-3-1  29-14  9-3-2 
ΑΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑΡΙΟΥ  65 0 69-24  19-8-2  32-6  10-4-0  37-18  9-4-2 
ΠΑΟ ΔΟΡΚΑΔΑΣ  57 0 68-35  17-6-6  32-10  9-3-2  36-25  8-3-4 
ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ  54 0 64-40  17-3-9  38-19  10-1-4  26-21  7-2-5 
ΠΑΟΚ ΣΤΑΥΡΟΥ  52 0 57-33  15-7-7  33-16  9-3-3  24-17  6-4-4 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΛΗΤΗΣ  52 0 45-28  15-7-7  26-16  8-2-4  19-12  7-5-3 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ  51 0 64-34  15-6-8  31-15  8-5-2  33-19  7-1-6 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΣΚΟΥ  44 0 49-57  13-5-11  28-27  7-2-5  21-30  6-3-6 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  42 0 44-38  12-6-11  27-18  8-3-4  17-20  4-3-7 
ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ  38 0 55-48  11-5-13  32-19  8-2-4  23-29  3-3-9 
ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ  36 0 44-56  11-3-15  25-23  7-1-6  19-33  4-2-9 
ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΝΟΛΟΦΟΥ  30 0 41-65  9-3-17  22-21  6-2-7  19-44  3-1-10 
ΔΟΞΑ ΑΣΣΗΡΟΥ  28 0 42-67  7-7-15  27-29  6-4-5  15-38  1-3-10 
ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ  27 0 44-62  8-3-18  27-25  6-2-6  17-37  2-1-12 
ΑΡΗΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ  15 0 30-87  4-3-22  15-43  2-2-11  15-44  2-1-11 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ  -2 -2 4-89  0-0-29  3-43  0-0-14  1-46  0-0-15 

 

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ - 5ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)

 

(26η αγωνιστική)

 

 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ 3 5 ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ 2 0 ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ 4 1 ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ 1 2 Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ
ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ 4 2 ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ 2 0 ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ομάδες βαθμοί ποινές γκολ N/I/H εντός   εκτός  
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ ΜΑΔΥΤΟΥ  60 0 58-14  19-3-2  26-2  10-1-1  32-12  9-2-1 
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΟΧΟΥ  55 0 46-18  17-4-3  26-10  9-1-2  20-8  8-3-1 
ΔΙΓΕΝΗΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ  47 0 41-21  14-5-5  17-8  7-3-2  24-13  7-2-3 
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΧΟΛΑΡΙΟΥ  40 0 32-22  12-4-8  20-13  6-2-4  12-9  6-2-4 
ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ  38 0 39-31  11-5-8  24-13  8-2-2  15-18  3-3-6 
ΠΑΟΚ ΑΝΟΙΞΙΑΣ  36 0 36-41  12-0-12  23-20  7-0-5  13-21  5-0-7 
ΜΑΣ ΣΤΙΒΟΥ  33 -5 36-28  12-2-10  18-10  8-1-3  18-18  4-1-7 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΔΙΟΥ  31 0 37-33  9-4-11  17-16  4-3-5  20-17  5-1-6 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙΟΥ  26 0 32-39  6-8-10  21-20  5-4-3  11-19  1-4-7 
ΝΕΣΤΩΡ ΟΣΣΑΣ  26 0 31-39  7-5-12  19-17  5-2-5  12-22  2-3-7 
ΒΡΑΣΙΔΑΣ ΒΡΑΣΝΩΝ  17 0 32-56  4-5-15  15-25  2-2-8  17-31  2-3-7 
Μ.ΑΛΕΞ. ΝΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ  17 -5 34-61  6-4-14  19-32  3-3-6  15-29  3-1-8 
ΑΕΤΟΣ ΑΝΩ ΣΤΑΥΡΟΥ  7 0 27-78  2-1-21  11-39  0-1-11  16-39  2-0-10 

 

Άγγελος Καραϊσαρίδης 

Πηγή από το

www.epsm.gr

Σελίδα 9 από 67
Top